Potápěčská základna – ZABLAĆE

Potápěčská základna – ZABLAĆE

1. Co nejlepší potápění v Chorvatsku

Potápěčské centrum se nachází na poloostrově Zablače, ve stejnojmenném malebném městečku, cca 9 kilometrů jižně od Šibeniku. Šibenský archipelag je vlastně pokračování Kornatského souostroví (kde se ale nemusí platit za vstup do rezervace), čítající více než 70 ostrovů a ostrůvků, s nepřeberným množstvím podmořských hor a útesů, kde viditelnost je označována znalci Jadranu za jednu z nejlepších a mořská fauna a flóra za jednu z nejbohatších. Podobně jako v předchozích sezónách nabízíme hostům naší základny potápění jak s “klasickým” vzduchem, tak i s NITROXEM a TRIMIXEM.

2. Rychlá dosažitelnost

Vzdálenost Milulov - Šibenik 776 km, vzdálenost Znojmo - Šibenik 787 km a vzdálenost Dol. Dvořiště - Šibenik 783 km. V letošním roce budou poprvé otevřeny tunely na Chorvatské dálnici v obou směrech a tak pojedete celou dálnici nepřerušovaně (cca 400 km). V Šibeníku, po sjezdu z dálnice je to potom jen 9  a jste na místě. Dále jsme se vyvarovali trajektům a dlouhým přejezdům ostrovů, kde by hlavně potápěči jezdící k nám na prodloužené víkendy zbytečně ztráceli svůj drahocenný čas. Celková délka trasy Mikulov- Zablače je jen 744 km.

Kudy k nám?

3. Poloha potápěčského centra

Leží cca 40 metrů od mola kde kotví naše loď Andrea. Co víc dodat?

4. Ubytování

Velký výběr apartmánů vzdálených 20 – 100 metrů od moře. V Zablače je k dispozici i malebný kemp.

5. Kultura a možnosti nepotápěčského vyžití

Již zmíněné město Šibenik je od roku 2000 zapsáno do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Např. katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov) je jednou z nejkrásnějších staveb evropského pozdního středověku (1433 - 1555) a nejcennější dílo přechodu gotiky v renesanci v celém Chorvatsku. Z dalších měst v okolí Zablače stojí určitě navštívit Trogir, Primošten, či letovisko Vodice. Z přírodních krás vřele doporučujeme s námi navštívit Kornati, vodopády Krka, nazývané také malé Plitvice, či Vransko jezero kde je možně spatřit většinu vodních ptáků žijících na území Evropy.

Věříme, že se Vám u nás bude líbit jako se tu líbí nám.